Genel

MELODİ BAÇ KİMDİR? YAZAR HAKKINDA

For English, please scroll down…

Melodi Baç Kimdir?

Melodi Baç 4 Ocak 1995’te İstanbul’da doğdu. Onaltı yaşında yayımlanan ilk kitabı ile Fantastik Kitap sevenlerin kalbini kazandı. Melodi Baç, Fantastik Kitap serileri yazmakta, aynı zamanda senaryo eğitimi almaktadır. Yasak Serisi ve Anka Serisi olmak üzere iki serisi bulunmaktadır.

Şu an Los Angeles’ta senaryo eğitimi alan genç yazar, kitaplarını Hollywood’a uyarlamak üzere çalışmalarını yürütmektedir.

Melodi Baç Yasak Serisi

On altı yaşında yayımladığı ilk kitabı “YASAK” ile ilgileri üzerine çekti. “YASAK” ın devamı niteliğinde olan “YASAK II Crista” yı on yedi yaşında okuyucularıyla buluşturarak Türkiye’nin JK Rowling’i olarak anılmaya başlandı.

Melodi Baç Anka Serisi

Yazar ve Anka Serisi

Anka Serisi’nin ilk kitabı “Anka’nın Dönüşü” nü 2015 yılında Destek Yayınları tarafından piyasaya çıkartıldı. Anka Serisi’nin ikinci kitabı “100.Nesil” ise 2016 yılının Aralık ayında piyasaya çıktı. 2018 yılında Müptela Yayınları ile anlaşma imzalayarak Anka Serisi’nin ilk kitabı “Anka’nın Dönüşü“nü yenileyerek Eylül ayında okurlarıyla buluşturdu. “Yüzüncü Nesil” de aynı şekilde, revize edildikten sonra 2019’un Mart ayında piyasaya sunuldu. Anka Serisinin en yeni kitabı “Kül” ise, 2019 Eylül ayında basıldı.

Aynı ay içinde “Hoşçakal Ekspresi” adlı bir kitapta konuk yazar olarak bir mektubunu yayınlattı.

Yazarın Diğer Çalışmaları ve Kişisel Hayatı

2015 yılında Yalnızca Barışa Tarafız dergisinde yazmaya başladı. 2017 yılında Filiz Kip ile beraber sunuculuklarını üstlendikleri MoodWander adında sekiz bölümlük bir radyo programı sundu. Boş zamanlarında gitar ve piyano çalmak, şarkı söylemek, resim çizmek ve spor yapmak gibi aktivitelere zaman ayırmaktan hoşlanır. Altı aylık bir mimarlık eğitiminden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’e geçerek 2017 yılında bölüm birinciliği ile mezun oldu.

 Şimdilerle UCLA üniversitesinde senaryo üzerine eğitimini devam ettirmektedir.

Türkiye’de fantastik kitap denince akla gelen genç yazar Melodi Baç, artakalan tüm zamanını gelecekteki senaryo projelerine ve ANKA SERİSİ’ni yazmaya ayırmaktadır.

Melodi Baç İletişim

Yazının altına yorum bırakarak yazara ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Instagram veya Facebook sayfalarını ziyaret ederek kitapları hakkında gelişmeleri takip edebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

ENGLISH

Who is Melodi Baç? About The Writer

Melodi Baç was born in İstanbul, Turkey where she is known for writing Fantasy Novel Sequels. By the time she was sixteen, with her first published book, she got the attention of Fantasy Novel addicts. Her two book-sequels are; The Taboo Sequel and The Unca Sequel.

She finished her screenwriting studies at UCLA in Los Angeles and nowaday, she works on the Hollywood-adaptation of her books.

Writer in a Book Tour

Melodi Baç – The Taboo Series

At the age of sixteen, she quickly drew attention with her first book “TABOO”. When she published her second book of the same sequel, “TABOO-II Crista”, the authorities called her Turkey’s JK Rowling”.

Melodi Baç – The Unca Series

The first book of the Unca Series, “Return of the Unca” was published by Destek Media and Publishment in 2015. The second book of the sequel “the 100th Generation” was also published by Destek Media in December 2016. Later on, after revising the first book of the sequel, Melodi Baç is signed by Muptela Publishment which republished “Return of the Unca” in September 2018. The “Hundredth Generation” was also published after revision in March 2019. The newest book of the series “The Ash” is recently published in September 2019. The book received good reviews in the first week it was published. Nowadays, she works on writing the fourth book of the sequel.

Writers’ Other Works and Personal Life

She started to write as a freelance writer to “Yalnızca Barışa Tarafız” magazine in 2015. In 2017, She became a host to an original mini radio program (eight episodes) called “MoodWander” with a co-hostess Filiz Kip. Since being an art enthusiastic is part of her, she plays guitar and piano, sings, paints and works out in her spare times. After six months of architecture education, she changed her major to Cinema and graduated as a Valedictorian in 2017.

In September 2019, she became a guest writer for a  book called “Hoşçakal Ekspresi” where she dedicated a short story for her late dog.

Melodi Baç, the first name that comes to mind when it comes to Turkish fantasy novels, devotes all her time to write her screenplays and UNCA SEQUEL.

Melodi Bac Contact

Please, add a comment below.

You can also contact the writer from Instagram or Facebook and find more information about the latest book news.

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.