Genel

KÜL – ANKA SERİSİ III – MELODİ BAÇ

Türkiye’nin en genç fantastik yazarı Melodi Baç’ın Anka serisinin devam niteliğinde olan üçüncü kitabı Kül, kitap satan her yerde!

Kül – Anka Serisi III

KÜL – ARKA KAPAK

Anka Carmen, Yüzüncü Nesil’e karşı verdiği savaşta Ulegtram Mağarası’nda kendini feda ederek öldü, ama savaş asla bitmedi… Ölüm, hiçbir zaman ölümsüz ruhlar Anka ve Enka için bir son olmamıştı.

Anka da, Enka da bedenlerine kavuştu.

Enka, Jaryan adında bir büyücünün içine girdi ve Anka bu sefer zihin gücüyle, dahası ölümle sınanmaya mecbur bırakıldı. Anka olgunlaşmıştı ve her şey değişmişti. Şimdi Anka’nın tek bir soruya cevap vermesi gerekiyordu; Bir insan güç ve taht için ne kadar ileri gidebilirdi?

Anka olgunlaşmıştı ve artık kül olma zamanı gelmişti. 

ÖNSÖZ ALINTISI

Bu kitabı yazmak çok uzun zamanımı aldı, farkındayım. Yaklaşık iki yıldır “Kül” üzerinde uğraşıyorum. Bu gecikmenin birçok sebebi oldu. Anka Serisi’ni tam da Anka Kuşu’na yakaşır bir şekilde tasarladım; İlk kitap “Anka’nın Dönüşü”nde Anka Kuşu küllerinden doğdu. Carmen, Anka olduğunu öğrendi ve gezegenine geri dönüp tahtı için savaşmaya başladı ama hala çok yetersizdi. İkinci kitap “100.Nesil” de Anka olgunlaştı ve çıktığı yolda zorluklarla karşılaştı, büyük fedakarlıklar da bulundu. Carmen’dan beklenmedik bir şekilde kendisini bile bu yolda feda etti. Bu tam anlamıyla bir büyümeydi benim gözümde. Ama elbette, Anka Kuşu’nun kaderi her zaman küllerine geri dönmek ve tekrar doğmaktır.

Elinizde tuttuğunuz kitap, “Kül”, Anka’nın alevler içinde yanarak kül olma hikayesini, ölme hikayesini anlatmaktadır.

KİTAP HAKKINDA

Yayıma Hazırlayan: Özge Nur Küskün

Editör: Nur Ceren Karabiber

Kapak Tasarımı: Şükrü Karakoç

Sayfa Sayısı : 360

Dil: Türkçe

Küllerinden yeniden doğmaktan korkma!

ANKA SERİSİNİN DİĞER KİTAPLARI

Anka Serisi DÖRT kitaptan oluşmaktadır. Dördüncü kitap henüz yazım aşamasındadır.

  1. Anka’nın Dönüşü
  2. Yüzüncü Nesil
  3. Kül

Melodi Baç arda kalan tüm zamanlarını Anka Serisinin dördüncü kitabını yazmaya ayırmaktadır. Melodi Baç hakkında daha fazla için lütfen tıklayınız.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.