Blog

Sanatro Röportaj: Anka’nın Dönüşü’nden Kül’e Melodi Baç

  • Nasılsın Melodi?

İyiyim güzel gidiyor her şey sen nasılsın?

  • İyiyim teşekkür ederim. Aslında biraz geçmişle başlayalım istiyorum hani Melodi Baç kimdir? Çünkü her sene geçtikçe Melodi Baç kim dirin cevabı da değişiyor. Sen bunun hakkında neler söylemek istersin?

Aslında her sene ya da her kitap senesi gibi düşünüyorum bunu ben. Her kitabımla beraber, her yazdığım şeyle beraber daha olgunlaştığımı hissediyorum. Yazdığım şeylerin farklılaştığını hissediyorum.  Özünde aynı kalıyorum belki ama okuduklarım, yazdıklarım, gördüklerim değiştikçe ben de bir şekilde değişiyorum tabi.

  • Peki, Anka’nın Dönüşü onunla başlayalım sonra 100. Nesil ve Kül ile devam ederiz. Anka’nın Dönüşü film olacak o süreç nasıl gelişti ondan bahseder misin?

O süreç şöyle oldu. Hayatım boyunca şuna inandım ben her kapı her tanıştığın insan her yaptığın iş sana ayrı bir kapı sağlayabilir. Benim de Anka’nın Dönüşü ’nün filmleştirilmesi bu şekilde oldu gibi. İlk önce geçen senelerde üniversite eğitimimde erasmusa gitmeyi düşünmüştüm ama iptal ettim. Çünkü okulu senaryo yazarak bitirmek benim için çok daha önemliydi. Böyle olunca hocama da danıştım ve bana Anka’nın Dönüşü ’nü yazmama izin verdi. Yani bitirme ödevimi onu yazmama izin verdi.

Ben de tüm sene boyunca Anka’nın Dönüşü üzerine çalışarak bir senaryo yazdım ve geçtim sınıftan. Arkasından da hemen herkese bahsediyordum böyle ve başka bir film için çalışmalarımız varken bunun sayesinde biriyle tanıştım. O birinin Hollywood’ da tanıdığı olduğunu öğrendim. O da benim senaryomu çok beğendiği için Hollywood’daki kişiyle görüşmemi sağladı. Oradaki kişilerde sevdi ve böylece bir süreç başlamış oldu.

… DAHA FAZLASI İÇİN   Sanatro Röportaj linkine tıklayabilirsiniz.

Keyifli okumalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.