Hakkımda

Fantastik kitap yazarı Melodi Baç kimdir?

Melodi Baç'ın Hikayesi

Melodi Baç Kimdir?

Melodi Baç 4 Ocak 1995’te İstanbul’da doğdu. Onaltı yaşında yayımlanan ilk kitabı ile Fantastik Kitap sevenlerin kalbini kazandı. Melodi Baç, Fantastik Kitap serileri yazmakta, aynı zamanda senaryo eğitimi almaktadır. Yasak Serisi ve Anka Serisi olmak üzere iki serisi bulunmaktadır.

Şu an San Diego’da yaşayan ve projeleri üstünde çalışan Melodi Baç, kitaplarını Hollywood’a uyarlamak üzere çalışmalarını yürütmektedir.

Melodi Baç & Yasak Serisi 

On üç yaşında yazmaya başladığı ve on altı yaşında yayımladığı ilk kitabı “YASAK” ile ilgileri üzerine çekti. “YASAK” ın devamı niteliğinde olan “YASAK II Crista” yı on yedi yaşında okuyucularıyla buluşturarak Türkiye’nin JK Rowling’i olarak anılmaya başlandı.

Melodi Baç & Anka Serisi 

Anka Serisi’nin ilk kitabı “Anka’nın Dönüşü” nü 2015 yılında Destek Yayınları tarafından piyasaya çıkartıldı. Anka Serisi’nin ikinci kitabı “100.Nesil” ise 2016 yılının Aralık ayında piyasaya çıktı. 2018 yılında Müptela Yayınları ile anlaşma imzalayarak Anka Serisi’nin ilk kitabı “Anka’nın Dönüşü“nü yenileyerek Eylül ayında okurlarıyla buluşturdu. “Yüzüncü Nesil” de aynı şekilde, revize edildikten sonra 2019’un Mart ayında piyasaya sunuldu. Anka Serisinin en yeni kitabı “Kül” ise, 2019 Eylül ayında basıldı.
Melodi Baç 2019 yılında yayımladığı son kitabı ‘Kül’ ile, 2021 yılında Vizyon Medya Uluslararası Başarı Ödülleri kapsamında, Yılın En İyi Genç Kadın Yazarı ödülüne layık göründü. 2022 Kayıp Rıhtım Ödülleri kapsamında Yılın En İyi Fantastik Romanı dalında “Sınır” kitabı ile Üçüncü Oldu.

Melodi Baç 2022 yılının Şubat ayında Anka Serisi’nin 4. Kitabı olan SINIR’ı Müptela Yayınları’ndan piyasaya sürdü. Fantastik Kitap yazarı, geriye kalan vaktini Anka Serisi’nin son kitabını bitirmeye ve beyaz perdeye uyarlamaya adamaktadır. 

Yazarın Diğer Çalışmaları ve Kişisel Hayatı

Bir sanat tutkunu olan yazar Melodi Baç, kısa bir mimarlık eğitiminin ardından bölüm değiştirerek, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Film ve Televizyon Bölümünü 2017 yılında Birincilik ile bitirdi.  Hayallerinin peşinden giderek 2018 yılında radikal bir kararla Los Angeles, Amerika’ya taşındı ve UCLA Üniversitesinde senaryo eğitimi alarak film/yazarlık kariyerine devam etti. 

 

 

Amerika’da yaşamını sürdürürken 2019 yılında UCLA eğitimi esnasında üstünde çalıştığı orijinal dizi senaryosu ile 2019 ScreenCraft Screenwriting Fellowship senaryo yarışmasında çeyrek finalist oldu. Kısa bir süre sonra Dünyaca ünlü Final Draft senaryo yarışmasında jürilik yapmaya başladı.  

Melodi Baç şimdilerde San Diego’da yaşamakta ve Senaryo Danışmanlığı, Çevirmenlik, Editörlük, ve Jürilik görevlerinin yanı sıra senaryoları ve kitapları üstünde çalışmaktadır. 

MELODİ BAÇ

KİTAPLAR

SERVİSLER

Çok Satan Kitaplar

5/5

SINIR

5/5

KÜL

5/5

Yüzüncü Nesil