ANNE

Tabiat ana kutsaldır. Toprağın ta kendisidir. Gördüğümüz, soluduğumuz her şeye hayat vermiştir. O hayatın kaynağıdır. Ona ana denmesinin bir nedeni vardır. Latince kökeninden gelen “mother” kelimesi, hayatın kaynağı ya da orijin kaynağı anlamına gelmektedir.

Tıpkı doğada olduğu gibi ANNE de içinde bir canlıyı taşır, ona hayat verir ve dünyaya getirir. O kutsaldır. Dünya’ya merhaba dediğin an yanında olandır, saftır. Seni ilk kez eline alan, göbek bağın kesilse bile ruh bağının hiçbir zaman kesilmeyeceği bir varlıktır o.  O kadar değerlidir ki o, senelerce usanmadan sıkılmadan yavrusunu büyütür, en iyi şekilde yetiştirir. O, yeri geldiğinde seni korumak için dağları delmeye kararlı bir aslandır. O hamurunu yoğuran, zamanla seni sen yapan varlıktır.

Anne çok özeldir. Yavrusunu dokuz ay içinde taşıyandır o. Daha rahmine düştüğün andan itibaren canı pahasına seni koruyan, bedenini yeri geldiğinde sana yuva yapan, yeri geldiğinde senin için siper edendir. O, ağladığında ilk aklına gelen, ilk sığınmak istediğin limandır. Anne öyle bir şeydir ki, canındır, canından bir parçadır.

Anne kutsaldır. Her zaman hatırlanması gereken, narin bir çiçek gibi özen gösterilmesi gereken, tıpkı tabiat gibi güzel ve güçlü bir varlıktır. O, ilk nefesinden son nefesine kadar seni koşulsuz sevecek olandır.

Ben annemden uzak yaşıyorum. Bu beni kahretse de, araya ne kadar mesafe girerse girsin aramızdaki bağın hiçbir zaman kopmayacağını biliyorum. Çünkü o benim annem. Beni doğuran, büyüten, yemeyip yediren, içmeyip içiren, koruyan, her kararımda yanımda olan daimi dostum, çılgın annem. O benim her şeyim. O benim varlığımın nedeni.

Anne, bana hayat verdiğin, her koşulda sevdiğin, beni ben yaptığın için sana teşekkür ederim. Seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.  

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.